צור קשר דף הבית english
   
 

תלמוד תורה רב פעלים  

תלמוד תורה רב פעלים נוסד בשנת התשמ"ה ע"ש רבינו יוסף חיים בעל הבן איש חי זיע"א, בהמלצתו ובהדרכתו של נשיא הת"ת רבינו הרה"ג בן ציון אבא שאול זצוק"ל.

בתלמוד תורה הושם הגדש על רבנים יראי שמים עם גישה חינוכית טובה לילדים, עם נכונות להשקיע ולשתף פעולה עם ההנהלה, המלמדים אינם מעשנים ומשמשים דוגמא נאותה לתלמידים בכל המישורים.

על פי הוראותיו של נשיא הת"ת רבינו הרה"ג בן ציון אבא שאול זצוק"ל:"בן חמש למקרא" - בגיל חמש הילד צריך לדעת לקרוא. המנכ"ל הר' יהודה שמש הי"ו הכין תוכנית ללימוד הקריאה:

החל מגיל שלוש:הילדים לומדים בהדרגה לזהות את האותיות ולאחר מכן את התנועות החל מקמץ פתח וכו' ועד ללימוד שוא נע ושוא נח מפיק ודגש. בנוסף ללימוד הקריאה הילדים לומדים מושגים בסיסיים כולל זיהוי הספרות, הילדים לומדים פרקי תהילים עם הטעמים. הילדים לומדים את נושא פרשת השבוע ונושא החודש הקשור לעונת השנה ולחגים. הילדים משחקים ויוצרים יצירות ומתנסים בחומרים שונים ומגוונים.

החל מגיל ארבע:הילדים לומדים בהדרגה לחבר הברות למילים, לאחר מכן קריאת מילים עם אותיות סופיות, תנועות החטף. הילדים לומדים לקרוא מילים מורכבות מילים מהמקרא ומהתפילה, בנוסף ללימוד הקריאה הילדים לומדים פרקי אבות, ביאורי מילים, שיר השירים, הבעה נכונה של משפטים בע"פ, הבנת הנקרא, לימוד פרשת השבוע ונושא החגים, מעשיות ולימוד לקח ומוסר למידות טובות, הילדים משחקים גם במשחקים לפיתוח החשיבה והעשרת השפה, וגם ביצירות לפיתוח המוטוריקה.

החל מגיל חמש:הילדים קוראים קריאה רהוטה ומדוייקת עם היגוי נכון של המלעיל ומלרע. בנוסף הילדים לומדים להכיר את אותיות הכתב ולכתוב אותן בצורה נקיה ומסודרת. הילדים לומדים חשיבה נכונה ופותרים תרגילי חשבון בסיסיים, הילדים לומדים פרשת שבוע ומתחזקים בנושא האמונה. הילדים לומדים הלכות שבת, חגים, והלכות דרך ארץ, שמירת הלשון וכיבוד הורים. הילדים משחקים משחקי חברה ולומדים התנהגות לפי מצוות התורה הקדושה.

ויהי רצון שלא ניגע לריק,
ונזכה לראות דורות ישרים מבורכים.

 

עמוד הבית

פרופיל מוסדות

בית כנסת
מעונות יום
גנים לבנות
תלמוד תורה
המלצות
תרומות
 
   
עולם התורה - המדריך העולמי למוסדות תורה וחסד
מוסדות רב פעלים - רח' ראובן גמזון 2 ירושלים. טל': 02-5855189